oficiální web družstva

V současné době hospodaříme na 2.615 ha zemědělské půdy, z toho je 2.312 ha půdy orné. Na orné půdě pěstujeme 900 ha pšenice ozimé, 100 ha ozimého ječmene, 400 ha ozimé řepky, 90 ha máku, 150 ha cukrovky, 430 ha kukuřice především na siláž a krmné plodiny. Okrajově se zabýváme pěstováním máku a hořčice.

V živočišné výrobě chováme 1.650 ks skotu, z toho je 530 ks mléčných krav s užitkovostí 9.000 kg mléka za laktaci. Využíváme uzavřený obrat stáda. Ročně vykrmíme dva zástavy krocanů a 6-7 zástavů brojlerových kuřat. Tak vyrobíme každým rokem více než 600 tun drůbežího masa.

Post from RICOH THETA. – Spherical Image – RICOH THETA

V roce 2012 byla dokončena bioplynová stanice, jejíž instalovaný výkon činí 998 kW elektřiny. Odpadní teplo je částečně využíváno v areálu živočišné výroby v Chocnějovicích.

V družstvu trvale pracuje 75 především místních lidí. Družstvo disponuje vlastními byty, rekreační chatou a svým zaměstnancům přispívá na životní a penzijní připojištění.

Naše provozy jsou vesměs vybaveny moderní a výkonnou technikou, disponujeme osmi traktory John Deere, třemi traktory New Holland, dvěma kombajny Claas, jedním kombajnem CASE, sklízečem řepy LECTRA, řezačkou JOHN DEERE, čelním kolovým nakladačem VOLVO, nákladní soupravou VOLVO, třemi manipulátory a další technikou.

Zajišťujeme si kompletní čistění, sušení a skladování zrnin, výrobu krmných směsí pro skot, výrobu topných pelet a servis běžné zemědělské techniky. V naší prodejně na farmě v Jivině realizujeme prodej drůbežího a hovězího masa.